Репертоар на театарот “Војдан Чернодрински” од Прилеп

Репертоар на народниот театар “Војдан Чернодрински” од Прилеп

Во среда и четврток со почеток од 19:30ч, ќе се игра претставата “ГЛЕМБАЕВИ”, во режија на Бранко Брезовец

Резервации на влезници на телефонскиот број: 076 442 378.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.