Репертоар на народниот театар “Војдан Чернодрински” – Прилеп

Репертоар на театарот„Војдан Чернодрински“

Во сабота 02.03.2019, со почеток од 19.30 часот, ќе се одигра претставата „Ништо без Трифолио“ во режија Коле Ангеловски.

Добро познатата весела комедија со својата динамика и кохерентна структура носи силен пулс на современоста.

Влезници на билетарницата од театарот четврток во петок и сабота од 10 до 13 часот и два часа пред почетокот на претставата.

Резервации на телефонскиот број: 076 442 378


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.