Пpилепчанец платил 344.000 денapи за ycлyга и бил измамен

На 24.02.2021 во 10.00 часот во ОВР Прилеп, М.Ј.(45) од Прилеп пријавил дека бил измамен од С.Ш. за сума од околу 344.000 денари.

– Според пријавеното, на почетокот на ноември 2020 година на неколку средби на лицето му дал вкупно 344.600 денари, но досега не била реализирана ветената услуга и тој се посомневал дека е измамен. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.