Пoклoнeтe ce нa мoќтa на пpиpoдaта (Фото)

Природата е вистинско чудо

Фотографиите се наравени во непосредна близина на центарот на Прилеп и покажуваат колкава моќ има природата да се справи и прилагоди на секоја препрека.

Наредно кога ќе видите некаде како некој сече дрво, сетете се на овие слики.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.