“Проверете ги овие сметки, има изненадување?” (Видео)

“Секој домаќин, пензионер, ќе го заокружи бројот 19, затоа што знае дека сметките за вода следниот месец ќе бидат пониски за 20%”, велеше актуелниот градоначалник на општина Прилеп Илија Јованоски во пресрет на локалните избори.

Сметките за вода за прилепските домаќинства денеска се за 60% повисоки, а тоа е спротивно на предизборното ветување на актуелниот градоначалник.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.