Пример за општествена одговорност! Кафе бар нуди бесплатно кафе и пијалоци за вработените и докторите во Државната болница

Подвижниот кафе бар NOMAD Coffee Bar oбјави дека од денеска, па до крајот на неделата, вработените во Државната болница во Скопје ќе можат слободно и бесплатно да се послужат со кафе и освежителни пијалоци од нивниот кафе бар.

Ова е за секоја почит и пример како секој, па дури и најмалиот може да покаже огромна општествена одговорност!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.