Прилепчани продолжуваат да газат! Триумф од 17 коша разлика над Гостивар

Мега баскетџиите од Прилеп и овој викенд убедливи. Победничката низа ја продолжија со голем триумф над Гостивар 2 со 94:77 и се зацврстија на првото место на табелата во Третата лига Б-група,

Со овој триумф прилепчани уште еднаш докажаа дека се најсериозен кандидат за пласман во еден ранг погоре. Во моментов Мега бакет со 18 бода е лидер на табелата, а зад нив се Тетекс, Гостивар 2 и ИБА баскет со по 14 освоени бода.

Во наредното коло прилепчани гостуваат во Дебар кај Дибра иглс.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.