Прилепчани одново се покажаа во одлично светло на најновиот мастерс во билијард: Оливер Апостолоски го освои третото место

Изминатиот викенд на 11 и 12.03 се одржа вториот мастерс од Државното првенство во А и Б дивизија во билјард – дисциплина 10-ка.

На мастерсот во Б дивизија учествуваа 48 играчи од цела Македонија, од кои 11 од нашиот град.

Најдобри резултати од прилепчаните покажаа Оливер Апостолоски кој го освои третото место и Стефан Гермов кој заврши како петто пласиран.

Повеќе од очигледно е дека Прилеп располага со добри играчи кои секогаш се дел од завршниците, или ги освојуваат овие мастерси на државните првенства.

Честитки за двајцата прилепчани и желби за уште поголеми успеси на идните мастерс турнири.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.