Прилепчани да бидеме хумани! Со донирање на само 5 милилитри крв може да се спаси животот на Маја Рековиќ

Маја Рековиќ од Скопје боледува од леукемија, но само 5ml крв (не е важна крвна група), можат да помогнат во нејзиното лекување и да и го спасат животот.

За сите прилепчани кои сакаат да бидат хумани и да донираат за Маја, со цел да се пронајде вистинскиот донот, тоа можат да го сторат во петок, 15.02.2019, од 10-12 часот, во амбулантата Анастасија наспроти хотел Липа.

Да помогнеме и да спасиме еден млад живот!

Жителите од другите градови тоа можат да го сторат и во ИНСТИТУТОТ ЗА ИМУНОБИОЛОГИЈА И ХУМАНА ГЕНЕТИКА во Државната болница во Скопје.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.