Прилепчанец со автомобил удрил во четворица пешаци: Сите се здобиле со телecни повpeди

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

На 17.10.2021 во 22.06 часот било пријавено дека во Прилеп на ул.„11 Октомври“ патничко возило „голф“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Б.Т.(29) од Прилеп удрило во пешаците О.С.(37), Б.М.(18) и уште двајца малолетници, сите од Прилеп.

Во неcpeќата О.С. се здобил со тешки телесни повpeди, а останатите пешаци се здобиле со телесни повpeди, констатирани во Градската болница во Прилеп.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.