Прилепчанец направи фантастична најава за натпреварот Италија-Македонија што предизвикува мopници (Видео)

Македонија во март идната година ќе има историска прилика да игра натпревари за пласман на Светско првенство во фудбал.

Жребот сакаше нашите момци да се соочат со Италија, и тоа на гости во Рим. Ако Македонија успее да го помине актуелниот европски шампион, ќе игра против победникот од дуелот Португалија-Турција за пласман на Мундијалот во Катар.

Фудбалот е игра во која се’ е возможно, па затоа целата нација верува.

Мартин Пресилски од Прилеп направи фантастичен трејлер, како најава за дуелот со моќната италијанска репрезентација.

Уживајте во продолжение:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.