Прилепчанец кој живее во Германија изваде нумера и спот по мерка за сите (Видео)

Прилепчанецот Кире Гелев, кој живее во Бад Херсфелд, Германија, неодамна ја презентираше неговата најнова нумера насловена како “ДОСТА”.

Гелев не е непознат за музичката јавност и досега има издадено неколку песни кои можете да ги слушнете на неговиот Јутјуб канал.

Спотот за песната е дело на “Фан продукција – Оливер Ангелески”, a истата досега собра голем број позитивни коментари на социјалните мрежи.

Слушнете во продолжение:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.