Прилепчанец викал и карал на цел глас – доби пријава за нарушување јавен ред и мир

На 30.03.2024 во 16.00 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Леце Котески” М.И.(28) од Прилеп го нарушувал јавниот ред и мир со карање и викање по чл.4 од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир.

По документирање на настанот против истиот ќе следува соодветна пријава – информираат од СВР Прилеп.




Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.