(ПРИЛЕПСКИ СРАМ) ВАКА ВО ЕВРОПА НЕ! Ова е основна култура, која за жал секој од нас ја нема

Се спремаме за Европа, а дел од нас немаат ниту грам европска култура…

Ова се минимум европски стандарди кои секој може да ги испочитува, а кои ќе значат многу за целото општество.

Начин на паркирање покрај градската река во Прилеп:

 


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.