Прилепските фризери во голема хумана мисија: Ова е повик до сите хумани граѓани и фирми

Прилепскиот фризерски еснаф во хумана мисија

Прилепските фризери за вторник (24.11.2020) со почеток од 10:00 часот, на големиот паркинг кај градската болница “Борка Талески”, организираат хуманитарна акција за донирање овошје и вода за пациентите и медицинскиот персонал во болницата.

Тие ги повикуваат сите хумани граѓани и фирми да земат учество во акцијата и да донираат.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.