Прилепските пензионери со остри критики за СДСМ и погубните политики?

Кандидатот за пратеник од СДСМ Прилеп, Миле Талевски, денеска оствари средба со дел од пензионерите во градот

Талевски после средбата на Фејсбук напиша дека го исполниле ветеното и ги зголемиле пензиите и сега секој пензионер добивал по 722 денари повеќе.

Но, вистината е сосема поинаква, СДСМ им скрати на пензионерите од 500 до 800 денари во просек месечно. Причината за тоа е следна:

Гледајќи го сето ова, пензионерите во Прилеп се главно револтирани од политиките на СДСМ. Во Прилеп има над 12.000 пензионери.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.