Прилепскиот музички состав “Ексклузив бенд” го промовираше своето првенче: Слушнете ја “Нека е со среќа” (ВИДЕО)

Прилепскиот музички состав “Ексклузив Бенд” ја сними својата прва песна и видео запис. Насловот на песната е “Нека е со среќа”, за чиј текст, музика и аранжман се погрижи Гоце Костоски – Пејак.

Песната е снимена во студиото Prosound Production, a за видеозаписот и монтажата се погрижи Taso Photography.

Eдна убава свадбарска песна која со сигурност ќе одекнува на многу веселби.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.