Пресврт во САД: Нов потег на правниот тим од Tpaмп

Правниот тим на американскиот претседател Доналд Tpaмп ја повлече тужбата во врска со пребројувањето на гласовите во Мичиген.

Тоа го објави адвокатот на Трамп Руди Џулијани.

„Повлекувањето на тужбата во Мичиген е резултат на она што го побаравме, а тоа е да се спречи раната потврда на резултатите од изборите во округот Вејн пред граѓаните да бидат убедени дека секој законски глас е изброен, а нелегалните гласови се отфрлени“, се вели во изјавата на Џулијани.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.