Прекрасно: Над 5.000 македонски навивачи ја обоија во црвено-жолто националната арена во Букурешт (Фото)

Според проценките над 5.000 македонски навивачи вечерва се присутни на националната арена во Букурешт, и ја бодрат македонската фудбалска репрезентација на првиот историски дуел на европските првенства

Македонската фаланга е вистински ветер во грбот на нашите фудбалски херои, кои во првото полувреме против Австрија покажаа дека имаат што да понудат.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.