Прекрасна велигденска честитка со прилепските духовни бисери – Убавина која остава без здив (ВИДЕО)

Благодарност за благословот кој ми беше даден за снимање на ова видео посветено на најголемиот православен христијански празник Велигден!
Денес празнува сета вселена! Шепотот на Ангелот во празниот Гроб на Голгота, упатен до жените Мироносици: Не бојте се! Вие Го барате Исуса Назареецот, Распнатиот. Он воскресна, не е овде (Мк. 16,6) – денес како вик на најблескава победа, торжествено се пренесува по сите краишта на небото и на земјата – пишува во описот на своето видео Стефан Стојчески од Прилеп, кој го направи досега најубавото видео од прилепските духовни бисери, манастирот Трескавец и манастирот Св. Архангел Михаил во Варош.

Уживајте во глетката во продолжение:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.