Предупредување за сите граѓани! Рампата кај железничката станица во Прилеп не работи (Видео)

Жител на Прилеп објави видео на социјалните мрежи каде се гледа дека рампата кај железничката станица не работи.

На видеото се гледа дека рампата не е спуштена додека поминува возот кој се упатува кон Битола.

Како е можно во 21 век, кога сите политичари од власта ни велат дека цветаме како држава, да се случува нешто вакво што ги загрозува животите на граѓаните?

Вака ли се движи возот кон Европа?


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.