Потpеcно! Легендарниот турски голман со солзи моли: “Ве молам праќајте ги сите ресурси, луѓе yмиpaaт” (Видео)

Легендарниот голман на Фенербахче и Турција, Волкан Демирел, а сега трнер на Хатајспор, моли за помош и преку видео порака објаснува дека ситуацијата по земјотресот е многу лоша.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.