Послатко нешто не сте виделе: Зајчето Витлеем во манастирот Рајчица – овој Божиќ ќе наполни 3 години (ФОТО)

Нешто што ќе ви го стопли срцето за денеска… Зајачето Витлеем кое живее во манастирот Св. Георгиј Победоносец – Рајчица, кое на Божиќ ќе наполни три години.

ФОТО/Фејсбук/Православно секојдневие – Daily Orthodox
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.