Познато е кој ќе биде заеднички кандидат на СДСМ и Д У И за Скопје?

Поранешниот министер за здравство Имер Селмани се очекува да биде заеднички кандидат за градоначалник на партиите од власта за Град Скопје.

Како што пишуват албанските медиуми во змејата, од извори од власта дознават дека изненадувањето кое што го најави лидерот на интегративците за во сабота, е токму објавувањето на кандидатурата на Имер Селмани за градоначалник на Град Скопје – пренесува “Курир”

Доколку се земе во предвид политичкиот багаж на Селмани, тој е најприфатлив за сите партии од власта. Имено, како претседателски кандидат Селмани освои голем број на македонски гласови, и од таа причина овие партии се надеваат на победа.

Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.