Пожар кај Старата чаршија

Нешто после 13 часот е забележан густ чад во центарот на Битола – jaвува “TВ ТЕРА”.

Според информацијата од Противпожарната единица на Битола настанал пожар на објект кај Старата чаршија.

Две екипи на противпожарната единица веќе биле на интервенција.

Повеќе фотографии погледнете ТУКА


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.