Подгответе се – доаѓа снегот!

Времето денеска и утре во Македонија ќе биде студено и суво. Нови врнежи, претежно од снег, ќе има во четврток.

Денеска минималната ќе биде од минус шест до два степена, во четврток од минус осум до минус еден, во петок од минус пет до два степена и во сабота од минус еден до пет.

Дневната температура денеска ќе се движи од нула до седум, утре од еден до осум, во четврток од нула до шест, во петок од три до осум степени и во сабота од пет до 10 степени.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.