ПОДГОТВЕТЕ СЕ: Викендов сончево и топло, а тоа што следува во понеделник е вистински „пекол“

Времето во сабота ќе биде сончево и топло со слаб до умерен североисточен ветер, со максимална температура до 36 степени.

Во недела времето ќе биде претежно синчево и топло со слаб северен ветер, со максимална температура до 36 степени.

Додека во понеделник ќе биде сончево и топло со максимална температура до 37 степени.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.