“Пимен, ние не сме Северџани му порачаа верниците во Лозана” (Видео)

За време на одбележувањето на вчерашниот христијански празник Богојавление Христиво – Водици во Женева – Швајцарија, верниците до извикаа Отецот Пимен.

Северџанот што гласаше против сопствениот народ, му велат тие.

Погледнете ги видеата:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.