Пеколна атмосфера во “Јане Сандански”: Грмеше во еден глас “Никогаш северна, само Македонија” на дуелот меѓу титаните (ВИДЕО)

Првиот од двата дуели за титулата во машката ракометна Супер лига помеѓу Вардар и Еурофарм Пелистер, им припадна на вардарци, кои попладнево пред преполната “Јане Сандански” ги добија битолчани со 31:24 (13:10 на полувремето).

Но, не само одличен натпревар, она што особено остава без здив беше пеколната атмосфера која ја приредија Комитите, кои во еден момент грмеа “Никогаш северна, само Македонија”.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.