Панчо откри: Еден од нас наскоро заминува од Македонија (Видео)

На 3 декември во арената „Борис Трајковски“ дуото ДНК ќе прослави 20 години успешна работа на македонската музичка сцена. Во новата „Еден на еден“, која ќе се емитува во недела, Владимир Блажев – Панчо открива дека ова најверојатно ќе биде нивниот последен концерт.

Не сакавме да го откриваме ова сега, но големи се шансите еден од нас да се отсели од Македонија, вели тој. Во најавното видео за емисијата не се открива дали станува збор за негова или преселба на Андреј.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.