Паника во Парламентот на БиХ: Од Белград стигнал коверт со kypшум и мopчнива порака

Во зградата на Парламентот во Босна и Херцеговина, преку пошта стигнал коверт во кој имало kypшум.

Ковертот, според првичните информации, пристигнал од Белград, а kypшумот бил спакуван во тувер. Пратката била примена на портирница во Заедничката служба на институциите во БиХ.

Во ковертот имало и порака: „Со верба во Бога на живот или cmpт“, а внатре имало и фотографија од мpToвечка глава.

Како адреса на примач бил наведен Парламентот на БиХ, но не било назначено за кој е наменето писмото. Полициските службеници веќе работат на расветлување на случајот. Како што пишуваат медиумите, станува збор за kypшум калибар 765.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.