Падна првиот снег: Снежна бајка вечерва на Пелистер (Видео)

Минусните температури кои од синоќа ја зафатија Македонија ги донесоа и првите врнежи од снег

Еве како вечерва изгледа хотелот “Молика” на Пелистер:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.