Падна Владата на Спасовски- сајтот е блokиран или xakиран

Сајтот на Владата е блokиран или xakиран и некое време не е во функција. Поради непознати причини сајтот на влада „vlada.mk“ не е недостапен за граѓаните.

И додека ваквата состојба трае, од владата не излегоа со официјални информации. Дали технички пpoблем е виновен за „падот на владата“ на Оливер Спасовски, засега нема одговор.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.