ОФИЦИЈАЛНО: Борко Ристовски две сезони во Барселона

kire-borko-1

Македонскиот ракометен голман, Борко Ристовски, сподели одлична вест со своите фанови.

Тој потпишал договор со гигантот Барселона за следниве две сезони.

Прочитајте како тој ја соопшти оваа одлука

borko-barselona

 


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.