Отчет: “6229 возила дошле за “Пивофестот”, тоа е рамно на катастрофа за минифестацијата?”

Ден на отчети во општина Прилеп. Директорите на ЈП за ПУП, Марија Цветаноска, директорот на ЈП Пазари, Кристијан Илиески и командирот на Територијалната противпожарна единица, Виктор Стојчески, денеска пред граѓаните презентираа што сработиле во изминатата година.

Цветаноска меѓудругото истакна:

“На манифестацијата фестивал на пивото 2019 успешно обезбедивме паркинг простор за 6229 возила присутни на настанот и од цената на билетот за паркинг со одлука на Совет на општина Прилеп одвоивме 62.290 денари за хуманитарни цели”.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.