Останаа чecни лyѓе и во Македонија: Му ја изгpeбал колата, па му оставил порака која ги вooдyшеви сите (Фото)

На социјалните мрежи неретко може да се најдат објави каде чесни луѓе кои ќе удрат или изгребат туѓ автомобил на паркинг оставаат контакт за да ја поправат штета. Но, ова можеби е прв таков случај во Македонија.

На Tвитер е објавена фотографија од ливче на кое е оставен телефонски број откако бил изгребан автомобил на паркинг.

-Извинете ние ви ја изгребавме колата. Брат ми е почетен возач. Ве молам за разбирање. Ако има потреба за некаков надомест еве контакт број, е напишано на ливчето.

Дури и корисникот на Твитер чија кола била „жртва“ е изненаден од целата ситуација.

-Денеска на паркинг ми ја изгребаа колата. Пријатно се изненадов кога го најдов ливчето. Се уште има поштени луѓе. П.С. Се слушнав со дечкото. Нема штета голема. Така да… Се е ОК, ќе части кафе некогаш, се вели во објавата.

Ова наиде на позитивни коментари на социјалната мрежа.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.