Оригинално и емотивно видео со сите заеднички моменти: Прилепски рапер направи прекрасна песна посветена на неговата ќеркичка (ВИДЕО)

Прилепскиот рапер Борче „Бро“ Блажески, кој кај прилепчани е познат по настапите во клубовите во минатото, а кај балканската јавност стана познат по учеството на реалното шоу “Парови”, направи оригинална песна посветена на третиот роденден од неговата слатка ќеркичка.

Борче важеше за најоригиналниот учесник во “Парови”, а со неговата позитивна енергија жареше и палеше на екраните.

Во продолжение слушнете ја песната “Тато те чува”:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.