Омиленото викендашко место на прилепчани претворено во депонија? (Фото галерија)

Вистинска депонија владее покрај патот кој води кон местото “Maркова чешма” во околината на Прилеп.

Местото е познато по повеќето викендички каде прилепчани одмараат од работните обврски.

Корисници на социјалните мрежи споделуваат фотографии и апелираат до Јавното комунално претпријатие “Комуналец” да излези на терен да го расчисти овој неред.

Апелот важи и за несовесните граѓани, кои со вакви постапки го нагрдуваат едно од поубавите места во околината на градот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.