ОД ОВОЈ ВИКЕНД НОЌЕН ЖИВОТ ОД КРУШЕВО НА МАРКУКУЛЕ.МК

« на 39 »

Маркукуле.мк станува најпопуларен портал и во Крушево. Нашите фотографи и дописници од таму ќе ве информираат за туристичката понуда, ноќниот живот, саботното кафе и се она што ќе се случува во Република Крушево. Верувајте не е ни малку здодевно меѓу весели и насмеани млади луѓе, кои се покажаја како одлични домаќини и уште подобри за друштво за ноќен живот.

Нашата мисија полека, но сигурно се остварува. Целта да ги покријаме збиднувањата, случувањата и да помогнеме во афирмацијата на Пелагонискиот регион, ја реализираме со забрзано темпо.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.