Од викендов попладневни врнежи, ветер и пад на температурите и до четири степени Цезиусови

Според најавите од Управата за хидрометеоролошки работи од утре до сабота ќе се задржи стабилно и топло време со пораст на дневните температури.

За време на викендот во попладневните и вечерните часови ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во недела ќе дува засилен северен ветер што ќе предизвика пад на температурата од 2 до 4 степени.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.