Овие улици и делови од Прилеп денеска до 14 часот ќе бидат без вода

Водоснабдувањето на ден 18.11.2022 (петок) ќе биде нормално со здравствено исправна вода за пиење.

Вкупната произведена количина на вода е 258л/с, од кои 218/с од Студенчица, 0л/с од бунари и 40л/с од сопствени извори.

Прекин во водоснабдувањето заради санација на дефекти и приклучоци во периодот од 08 до 14 часот ќе има на следните улици и делови од Општина Прилеп: ул. “Кузман Јосифовски Питу”, ул. “Марксова”, ул. “11ти Октомври”, Реон – Индустриска зона Металец, н.м. Тројкрсти.

Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.