Образованието пред штрајк? Повторно се одолговлекува договорот со СОНК

Неофицијално деновиве вработените во образованието ќе стапат во генерален штpajк. Преговорите на Влада со СОНК оделе многу тешко и нема оптимизам за решение.

Ветеното од лани сега Владата не сака да го исполни. Колективниот договор е нешто што мора да го добијат просветарите. Во спротивно образовниот процес ќе биде во мирување.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.