Облачно време со дожд, во петок очекувајте обилни врнежи

Времето ќе биде променливо облачно, претпладне во западните и северните делови ќе има услови за локален дожд. Ќе дува умерен северозападен ветер вдолж Повардарието.

Утринската температура ќе се движи од -1 до 5 степени, а дневната од 5 до 15 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со умерен ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе биде 1 степен, а дневната ќе достигне до 10 степени.

Од утре времето ќе биде суво и посончево. Под влијание на влажен бран во петок се очекуваат пообилни врнежи од дожд, а на планините од снег. Во сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.