Нов раст на цената на нафтата

Цената на нафтата утрово повторно се зголеми, па така на лондонскиот пазар чинеше 114 долари за барел.

Ова е зголемување за околу 1 отсто во однос на вчерашниот ден, додека во претходните две недели цените беа блиску до рекордот, односно цената за барел беше 121 долар.

Од друга страна, криптовалутите повторно ја зголемуваат нивната вредноста, па така биткоинот се порасна за пет отсто и сега чини 20.873 долари.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.