НОВО РАБОТНО ВРЕМЕ на станицата за технички преглед на возила “ПРИЛЕПЕЦ”

Авто мото друштвото “Прилепец”, во изминатиот период прерасна во супер модерна авто школа со нови и удобни возила и современ објект за технички преглед, дијагностика и регистрација на вашите возила.

Покрај новите модерни услови и одлично екипираниот тим во техничкиот сервис, каде ќе се погрижат за точна дијагностика на вашето возило, механиката и електрониката, отсега во “Прилепец” ви стојат на располагање и за сервисирање на клима уредите во возилата.

Па така ова е добра можност за сите вас подготвено да ги дочекате топлите пролетни и летни денови и да уживате во возењето на вашите миленици на четири тркала.

Oд комапнијата информираат и дека имаат ново работно време во станицата за технички преглед на возила, па клиентите нивните услуги ќе можат да ги користат:

– од понеделник до петок од 08-18часот и
– сабота од 08-15часот
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.