Нови 5 “шверцерски” вработувања во Пожарна Прилеп

Oткако пред две недели објавија оглас за вработување на четири пожapникapи и командир во Територијалната противпожapна единица, денеска општина Прилеп објави оглас за уште 5 нови пожapникapи.

И како минатиот пат, така и сега огласот трае само 3 дена. Објавен е денеска 03.12.(четврток), а завршува во сабота (05.12.)

Основната плата на пожapникapите кои ќе се примат сега ќе изнесува 19,095 денари, а на минатиот оглас основната плата изнесуваше 17,020 денари.

Навистина е нејасно зошто огласите за вработување се пуштаат пред викенд и траат само по 2-3 дена….

Дали ова е начин за да се спречат сите заинтересирани да аплицираат на огласот?

Maхери: Општина Прилеп на “шверцерски” начин вработува преку викенд?


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.