Ни доаѓа вистински “пекол”: Oд утре температури до 40 степени во Македонија

По лошото време во последните денови повторно доаѓа период на стабилизирање.

Од среда следува период на сончево и топло време со пораст на температурите на воздухот.

Особено топло со температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени и над просекот за овој период од годината ќе биде во четврток и петок.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.