Ништо поубаво од неделна семејна прошетка покрај прекрасното крушевско езеро (Фото галерија)

Чистиот воздух, прекрасната природа, убавото Крушевско езеро, се примамливи во сите годишни времиња, а особено сега во овие тешки и депресивни времиња за сите.

Нема ништо поубаво од неделна прошетка низ крушевската корија и секогаш неодминливото крушевско езеро.

Можеби е мало, но во себе крие еден куп убавини. Околу ова езеро се родиле голем број љубовни приказни, прекрасно е за излет со семејството и претставува мал рај за децата.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.