Николоски во Прилеп и Кривогаштани: “Одиме на најголема победа!”

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на пратеничката листа во Изборната единица 4, вечерва во Прилеп и Кривогаштани порача дека очекува двојна победа на престојните парламентарни и претседателски избори.

Во Прилеп Николоски беше присутен на отварањето на регионалниот изборен штаб, каде имаше и свое обраќање пред насобраните граѓани.

-Да славиме ГОЛЕМА ПОБЕДА во новиот штаб во Прилеп! Многу убава енергија, многу прилепчани, ќе победиме силно и многу! Одиме на најголемата ПОБЕДА – напиша Николоски на ФБ.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.