Никаде без македонско оро и песна: Фалангата вие оро на “Бисер балкански” среде Букурешт (Видео)

Без македонско оро и песна нема бериќет

Македонската фаланга го крена Букурешт на нозе. Ечи македонска песна, се вие македонско оро, вљубениците во фудбалот кои пристигнаа од сите страни на светот пејат “Бисер балкански”.

Секоја чест!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.